Skúsenosti s používaním esenciálnych olejov dōTERRA

Moje osobné skúsenosti a začiatky s liečbou s dōTERRA podrobnejšie opisujem na mojom blogu. Esenciálne oleje (všeobecne) a bylinnú alternatívnu liečbu poznám a uprednostňujem už dlhé roky. dōTERRA terapeutické esenciálne oleje som objavila po tom, ako ma sklamal prístup lekárov v liečbe dýchacích problémov môjho vtedy ešte malého synčeka. Boli sme v jednom neustálom kolotoči liekov, ktoré skoro vôbec nepomáhali, a ak tak len krátkodobo a všetko bolo hneď späť. Synčekovi hrozila dokonca operácia v narkóze ak sa stav nezlepší, a tu som videla oveľa viac rizík ako benefitov, tak som začala pátrať v prírodných postupoch, hľadala vysoko kvalitné prírodné produkty s najlepšími výsledkami v liečbe a narazila na dōTERRA prírodné riešenia. Už v minulosti ma v mojom prípade prírodné postupy veľa krát milo prekvapili, takže som vedela že tadiaľto vedie cesta von.

Žijeme esenciálne celá rodina

Moja prvá skúsenosť v dōTERRA bola s esenciálnym olejom Air – zmes na dýchanie. Odvtedy som sa vďaka tímu skvelých ľudí, školeniam, webinárom a radám našich skúsených aromaterapeutiek s dlhoročnou praxou, štúdiu množstva literatúry a množstva ďalších osobných skúseností s liečbou pomocou esenciálnych olejov posunula. Teraz pomáham ľuďom ako som bola na začiatku aj ja. Budem vďačná ak moje rady a skúsenosti pomôžu ďalším bezradným mamičkám, oteckom, rodinám, či jednotlivcom, tak ako pomohli mne a nájdu v dōTERRA ten svoj prírodný recept, na ich konkrétny problém. Alebo si „aspoň“ začnú užívať benefity difúzovania 100% čistých prírodných esencií dōTERRA, očisty priestoru a podporia tak zdravie a imunitu seba a svojich blízkych, či iné telesné systémy (viac už na mojom blogu).

My s esenciami žijeme celá rodina. Nosíme ich všade so sebou, do prírody, do práce i na dovolenky či výlety. V aute máme prenosný difuzér a vybrané oleje. Môj manžel i deti už sami siahajú po olejoch, alebo si ich pýtajú. Tiež už vedia, na čo sa konkrétne oleje používajú a ako pomáhajú. V mojej kabelke by ste vždy našli hmlu na ruky On Guard, prírodný bezpečný a účinný repelent Terrashield, a moju esenciálnu mini lekárničku. Tá neraz pomohla nielen mne, ale i ľuďom v mojom okolí, ktorí vďaka mne objavili čaro týchto „mocných“ fľaštičiek, pretože sila prírody je v každej jednej ich kvapke. 

ZDRAVIE A ŠŤASTIE

No a nakoľko som úplne stotožnená so skúsenosťami s používaním esenciálnych olejov jednej milej britskej rodiny, s ktorou rozhovor bol uverejnený v časopise Living (zdroj nižšie), tak Vám ho tu zazdieľam, pretože odporúčané oleje, ktoré sa v ňom spomínajú už mám sama dobre odskúšané a v praxi overené. Jednoducho ako sama vravím – niet nad vlastnú skúsenosť, treba len odskúšať.

Naša rodina vyrastá s esenciálnymi olejmi

Nathan a Rebecca Bowlesovci žijú v meste Fleet, v anglickom grófstve Hampshire. Majú tri dcérky vo veku 3, 5 a 7 rokov. So spoločnosťou dōTERRA® spolupracujú dva roky.

Ako Ti spoločnosť dōTERRA pomáha ako matke?

Rebecca: Mám tri prekrásne dcéry a cítim sa posilnená tým, že môžem používať esenciálne oleje dōTERRA, aby som im pomohla. Tieto prírodné produkty môžem používať, aby som pomohla podporiť moje dcéry počas množstva „príjemných“ vecí, ktoré sa u detí zvyknú vyskytovať. Vždy keď na ne nanesiem oleje, cítim sa nesmierne naplnená ako ich matka, lebo viem, že tieto produkty pomáhajú podporiť ich telá šetrným spôsobom.

Čo si Vaša rodina myslí o produktoch spoločnosti dōTERRA?

Nathan: Zo začiatku som sa tomu veľmi bránil, nakoľko som neveril v silné účinky esenciálnych olejov. Pár mesiacov potom, čo sa Rebecca zaregistrovala, som mal na futbale zranenie a občas ma pobolieval členok. Ponúkla mi Deep Blue® mlieko, aby sa mi uľavilo od bolesti. Bol som ohromený a teraz používam oleje, keď to potrebujem. Mojim obľúbeným olejom je stále Deep Blue!

Rebecca: Sophia, Sienna a Isabelle radi ovoniavajú oleje a často si spolu sadneme a postupne si ku každému z nich privoniavame. Počas raňajok sa často stáva, že si vyložia nohy, aby som im na ne mohla naniesť trochu ochrannej zmesi dōTERRA On Guard® predtým ako odídu do školy. Dievčatá pred nedávnom začali užívať dōTERRA a2z Chewables™ a IQ Mega®. Zdá sa mi, že tieto produkty majú značný vplyv na ich schopnosť sútrediť sa a dávať pozor.

Moja sedemročná dcéra Sophia si so sebou do školy nosí malú fľaštičku divokého pomaranča, ktorý prezýva ‚olej šťastia‘. Ak ju niečo nahnevá, privonia si k nemu a hneď sa cíti lepšie!

Ktoré produkty spoločnosti dōTERRA používaš najviac?

Rebecca: Ráno mám rada divoký pomaranč a mätu piepornú, lebo mi pomôžu zvládnuť nový deň. Milujem ako mi otvoria dýchacie cesty a pomôžu mi zobudiť sa a stimulovať moje myslenie.Počas dňa pijem vodu s citrónovým olejom a takmer každú noc difúzujem dōTERRA On Guard v detskej izbe, keď dievčatá spia. Každodenne používam Balík celoživotnej vitality a Mito2Max®. Často tiež používam dōTERRA Salon Essentials® šampón a kondicionér. Milujem hydratačný krém Veráge™ a hydratačné sérum Salubelle, lebo moju pokužku zjemňujú a zároveň ma vzpružia. Okrem toho používam denne zubnú pastu dōTERRA. Rada používam prírodné čistiace prípravky, ktoré pomáhajú znížiť množstvo toxínov v našom dome.

Ktorý je Tvoj obľúbený olej a ako ho používaš?

Rebecca: Mojim absolútnym favoritom je dōTERRA Balance®. Používam ho na uzemnenie, hlavne vtedy, keď si neviem usporiadať myšlienky alebo keď mám stres. Milujem jeho vôňu a upokojujúce účinky.

Aký vplyv má spoločnosť dōTERRA na Vašu rodinu?

Nathan: dōTERRA nám dodala dôveru, že bez ohľadu na to kde sme a koľko je hodín, vždy sa môžeme obrátiť na tieto oleje, aby nám pomohli s našimi telesnými a emocionálnymi potrebami.

Rebecca nosí v kabelke svoje najobľúbenejšie najpoužívanejšie esenciálne oleje a zmesi, a to Peppermint, DigestZen, Deep Blue a Balance.

Naše overené tipy s olejmi:

  • Ak chcete príjemne osviežujúci nápoj, pridajte limetu a zázvor do vody. Do litrovej fľaše pridám 3 kvapky limety a 1 kvapku zázvoru. Tiež rada pridávam zopár kvapiek citrónu do hummusu a ďatlových guliek.
  • Mlieko Deep Blue používam po namáhavom cvičení či dvíhaní vecí tak, že ho nanášam každých dvadsať minút po dobu 3 hodín.Takto dosiahnem optimálny účinok. Jedna alebo dve kvapky oleja Deep Blue, ktorý nanášam na pokožku v oblasti brucha veľmi dobre pomáha pri žalúdočnej nevoľnosti.
  • Pri nepríjemných pocitoch v uchu mi veľmi dobre účinkuje, ak olej dám priamo na kúsok vaty a vložím ho do ucha. Rada používam levanduľu a čajovník, vyskúšala som tiež bazalku.
  • Na podporu zdravej imunity používam každé dve hodiny striedavo kvapku oleja z oregána v pohári vody alebo dōTERRA On Guard+ gélové kapsuly.
  • Mojim obľúbeným trikom na „vzpruženie“ je nanesenie jednej kvapky divokého pomaranča do jednej dlane ruky a jednej kvapky mäty piepornej do druhej. Potom ich pošúcham o seba a jemne vmasírujem na zadnú časť krku. Potom si dlane priložím k nosu, zavriem oči a privoniam si k nim.

Zdroj: Rozhovor a obrázky prevzaté z ČASOPISu LIVING EURÓPA 2016, str.16-17