Práve čítate

Grapefruit

Grapefruit

Grapefruit esenciálny olej dōTERRA doterra

Grapefruit

Citrus X paradisi | 15 ml

Časť rastliny: grapefruitová kôra
Spôsob získavania: lisovanie za studena
Popis arómy: citrusová, kvetinová, ovocná
Hlavné chemické látky: d-limonén

HLAVNÉ ÚČINKY

  • ostrá, kyslá chuť vhodná na ochutenie rôznych jedál
  • pozdvihuje náladu

POPIS PRODUKTU

Prvé záznamy o grapefruite – známom ako „zakázané ovocie“ či jeden zo „siedmych divov Barbadosu“ – pochádzajú z roku 1750 od reverenda Griffitha Hughesa z Walesu. Toto ovocie získalo názov „grapefruit“, keďže rastie v strapcoch ako hrozno (anglicky grape). Grapefruit je známy svojou kyslou, ostrou chuťou, má okrúhle, žlto-oranžové plody rastúce na stálozelenom citrusovníku. Grapefruitový esenciálny olej sa získava z kôry tohto ovocia a má mnoho spôsobov použitia a priaznivých účinkov. Vďaka jeho robustnej aróme ho môžete využiť na ochutenie rôznych jedál, ale taktiež je možné ho použiť pre jeho čistiace a očistné účinky.

POUŽITIE

  • Pridajte kvapku do vody.
  • Na oživenie smoothie nápojov pridajte na dochutenie jednu kvapku grapefruitového esenciálneho oleja.
  • Na zlepšenie nedokonalostí pleti pridajte grapefruit do línie produktov pre starostlivosť o pleť tínedžerov (vyhýbajte sa slnečnému žiareniu).

NÁVOD NA POUŽITIE

Rozptyľovanie: Pridajte 3 až 4 kvapky do Vami zvoleného difúzera.
Použitie ako potravinárska prídavná látka: Pridajte jednu kvapku do 125 ml tekutiny.
Vonkajšie použitie: Na masáž zmiešajte 5 kvapiek s 10 ml základového oleja. Pre kúpeľ zmiešajte 5 kvapiek s 5 ml základového oleja. Pre vytvorenie parfumu zmiešajte 1 kvapku s 10 kvapkami základového oleja.

UPOZORNENIE

Možnosť precitlivenosti pokožky. Skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, kojíte alebo ste pod lekárskym dohľadom, konzultujte používanie so svojím lekárom. Vyhýbajte sa kontaktu s očami, vnútornou časťou ucha a inými citlivými oblasťami. Aspoň 12 hodín po nanesení na pokožku sa vyhýbajte slnečným lúčom či UV žiareniu.