Práve čítate

Cypress (Cyprus)

Cypress (Cyprus)

dōTERRA Cyprus esenciálny olej

Cypress (Cyprus)

Cupressus sempervirens | 15ml

Časť rastliny: listy Spôsob získavania: parná destilácia Popis arómy: čistá, čerstvá, drevitá, bylinná Hlavné chemické látky: alfa-pinén, 3-carén, limonén

Cyprusový olej sa získava z vetvičiek vysokého ihličnatého stromu a má čerstvú, čistú arómu, ktorá je energizujúca a osviežujúca. Cyprus sa často využíva v kúpeľných službách, a tiež ho používajú masážni terapeuti. Cyprus obsahuje monoterpény, ktoré priaznivo pôsobia na vzhľad mastnej pleti. Tento olej má uzemňujúci a zároveň stimulujúci efekt na emócie, čo z neho robí populárny olej na rozptyľovanie počas ťažkých životných období ako strata blízkeho či počas iných citovo náročných období.

Čistá, osviežujúca vôňa cyprusového esenciálneho oleja pomáha stimulovať emócie a súčasne dodáva energiu a vitalitu. Je potrebné poznamenať, že cyprusový olej pomáha zlepšiť náladu a zlepšiť stav pri kožných ochoreniach, ale nesmie sa užívať vnútorne.

Cyprusový esenciálny olej sa destiluje z prútikov a listov cyprusovníka a s obľubou sa bežne používa na uľahčenie dýchania a na kloktanie. Môže sa tiež používať na pomoc pri stuhnutých a napätých svaloch, a tiež lokálne na podporu prekrvenia tela. Zmiešaný s grapefruitom sa používa v kúpeľných procedúrach zameraných na okrášlenie nôh a bokov. Na aromatické alebo lokálne použitie.

HLAVNÉ VÝHODY

  • Podporuje pocity energie a vitality
  • Zlepšuje vzhľad mastnej pokožky
  • Pomáha s každodenným zvládaním emócií

POUŽITIE

■ Predtým ako sa vyberiete na dlhý beh, naneste si cyprus na nohy a chodidlá na dosiahnutie povzbudzujúceho „nakopnutia“

■Esenciálne oleje cyprus a grapefruit zmiešajte so základovým olejom na dosiahnutie osviežujúcej masáže

■ Pred prácou v záhradke naneste dve kvapky cyprusu na hrudník na podporu vitality.

■ Skombinujte s epsomskou (horkou) soľou v teplom kúpeli na relaxáciu po dlhom dni plnom stresu.

■ Aplikujte cyprus na zmiernenie tvorby vyrážok a zlepšenie vzhľadu mastnej pleti. Pridajte 1 až 2 kvapky do tonizačnej vody pre zlepšenie vzhľadu mastnej pleti.

NÁVOD NA POUŽITIE

Vonkajšie použitie: naneste 1 až 2 kvapky na zvolené miesto. Ak chcete znížiť možnosť precitlivenosti pokožky, zmiešajte ho so základovým olejom.